Krytyka Kreacjonizmu wg Hovinda

Przedmowa


Pracowałam nad tym filmem przez ostatnie 2 miesiące i było to lekko wysysające życie doświadczenie, ale teraz cieszę się, że na moim kanale wylądował materiał, w którym mogę opowiedzieć co nieco o kosmosie, nauce, religii, a także wielu innych sprawach.
Wybrałam temat Kenta Hovinda, bo jego prezentacje są wychwalane pod niebiosa i linkowane, a jeszcze nikt nie zrobił krytycznego video na ten temat w języku polskim (chyba że o czymś nie wiem, to przepraszam). A moim zdaniem powinno tak się stać, bo słowa rzucane przez tego człowieka cechują się nie tylko wąskim spojrzeniem, ale przede wszystkim są często błędne, a nawet zmanipulowane.
Chciałam zachować łagodny ton narracji, ale czasami nie potrafiłam nie odpowiedzieć emocjonalnie. No bo jak mam być opanowana, kiedy ktoś obraża i wysyła do diabła ludzi, których niesamowicie szanuję i co równie ważne, robi to w sposób nieuczciwy i zakłamany? Jak ktoś mówi Ci: "A ty jesteś głupi!" to możesz mu spokojnie odpowiedzieć: "No chyba ty."
Nie jest to w żadnym wypadku atak na ludzi, którzy słuchają tego człowieka czy na ludzi wierzących. Rozumiem doskonale, że oglądając go bez odpowiedniej wiedzy, może on sprawiać wrażenie bardzo przekonującego. Ale to tylko pozory. Wystarczy zrobić podstawowy "fact check," żeby zobaczyć jak bardzo jest to mylne.
Czy możliwe, że to ja się gdzieś mylę? Jasne. Ale główny przekaz mojego filmu pozostaje niezmienny i dowiecie się o tym, jeśli zechcecie go oglądnąć.
Trwa 50 minut, więc jest dla wytrwałych oglądaczy i powinno się uważnie śledzić także napisy, które są na ekranie! Więc dobrze jest czasami zatrzymać na chwilę.
Jeśli masz jakieś uwagi, albo się z czymś nie zgadzasz, to śmiało pisz. Chętnie się odniosę.
A oto on:Jeżeli Ci się spodobał, to zapraszam na mój kanał na YouTube i do lajkowania i udostępniania, bo możesz mi w ten sposób niesamowicie pomóc. Nigdy o to nie proszę, ale temat jest dla mnie ważny i poświęciłam duuużo pracy na to.

Źródła i nie tylko:
-https://asunow.asu.edu/20170208-finding-nothing-conversation-frank-wilczek
-https://en.wikipedia.org/wiki/Cosmogony
-https://evolution.berkeley.edu/evolibrary/misconceptions_faq.php
-https://helios.gsfc.nasa.gov/nucleo.html Supernowe to nie jedyne źródło ciężkich pierwiastków. Bardzo ciężkie powstają na przykład po kolizji gwiazd neutronowych. Nie zmienia to jednak prawdziwości moich słów.
https://www.amnh.org/learn-teach/curriculum-collections/cosmic-horizons-book/georges-lemaitre-big-bang
-https://en.wikipedia.org/wiki/Big_Bang
-https://www.scientificamerican.com/article/why-venus-spins-the-wrong/
-https://en.wikipedia.org/wiki/Appeal_to_emotion
-https://allaboutwork.org/2014/05/27/spurious-correlations-or-why-nicolas-cage-must-be-stopped/
-"Kosmiczne Zachwyty" Neil deGrasse Tyson
-https://medium.com/starts-with-a-bang/ask-ethan-why-aren-t-spiral-galaxies-more-wound-up-7cd2e6731797
-http://ishivvers.com/maps/sne
-http://physics.bu.edu/~duffy/py106/EMWaves.html
-https://en.wikipedia.org/wiki/Sirius
-https://en.wikipedia.org/wiki/Saturn#Planetary_rings
-http://curious.astro.cornell.edu/about-us/37-our-solar-system/the-moon/the-moon-and-the-earth/111-is-the-moon-moving-away-from-the-earth-when-was-this-discovered-intermediate, https://www.forbes.com/sites/quora/2018/06/13/will-the-moon-ever-stop-drifting-away-from-earth/#7606e3ad38d5
-https://www.space.com/53-comets-formation-discovery-and-exploration.html
-https://ssd.jpl.nasa.gov/sbdb.cgi?sstr=C%2F1996+B2
-https://en.wikipedia.org/wiki/Plate_tectonics
-https://icecores.org/about-ice-cores
-https://ncse.ngo/common-creationist-attacks-geology
-https://geoinfo.nmt.edu/staff/love-d/stalactites.html