Pelemele

https://steemit.com/engrave/@rozku/pele-mele #pele-mele
Cześć
1 Jak to się zaczęło? Usłyszałam, że są pieniądze na platformie, to od razu się zainteresowałam. Ale tak bezinteresownie, jakby co. Kiedy moje posty nie wzbudzały specjalnego zainteresowania, postanowiłam, że od zawsze robię to dla hobby. Moim pierwszym followem był mk25 i co ciekawe, nie wiem jak to się stało, bo nic nie klikałam, a pewnego dnia zobaczyłam, że go folołuję. Ale takim pierwszym świadomie obserwowanym przeze mnie użytkownikiem (poza Wideoprezentacje, bo tam są tylko linki do YouTube, więc nie liczę) jest oczywiście rozku, czyli osoba, która ciągle pokazuje innym moje "dzieła," więc jak będę bogata, to należy jej się 10% z przychodów.

2 Twoje małe, drobne przyjemności. Lubię słuchać muzyki elektronicznej. Od zawsze uwielbiałam syntezatory i nie rozumiałam dlaczego są tak wykluczane: "Ble, tylko prawdziwa orkiestra, tylko prawdziwa orkiestra!" To, jak kosmiczne klimaty są one w stanie wytworzyć jest po prostu... kosmiczne. A ja lubię kosmos. Dodajcie do tego dobry bit i proste motywy. Te są najlepsze. Żadne tam kombinacje z pierdyliardem tematów muzycznych, gdzie jest pięć tysięcy nut. Nie, proste, docierające do głębi serca i wpisujące się w najoczywistsze oczekiwania cudeńka. I później to wszystko rozwija się powoli, utrzymując epickość przez cały czas. Jak w tym utworze, z motywem drogi; aż chce się robić coś super inteligentnego na lapku albo podróżować z ważną misją.


Albo to. No przecież to jest arcymistrzostwo. Całe 4 albumy elektronicznego geniuszu, dającego klimat cyberświata i mroku.

I crème de la crème, muzyka z Fallouta. Czasami mroczne, czasami chore, więc nie wszystkim przypadnie do gustu, ale to jak bogata jest ta muzyka, jaki unikalny klimat wprowadza (te syreny, dźwięki klawiatury... 😍) i jak słodko się jej słucha jest nie do opisania. I nie przeszkadza mi nawet, że niektóre utwory są bardziej niż inspirowane.

Mogłabym zalinkować więcej, ale to nie jest artykuł o muzyce.
Mam inne drobne przyjemności (humor, modowanie, spacery, i w cholerę innych rzeczy), ale to bym się musiała tak rozpisać, że ho ho.

3 Kurs życia. "Jak żyć bardzo długo." Mam dużo pomysłów, więc fajnie by było dożyć tak z 300 lat. Ale nie więcej.

4 Fragment utworu muzycznego, dla którego warto żyć.

5 Z czego jesteś dumny? Co Ci się ostatnio fajnego udało, przytrafiło, osiągnęło? Zdobyłam dwie nowe subskrypcje na YouTube! Mam teraz aż 12! Niedługo robię special.

6 No dobra, życie to nie bajka. Trochę rozwinę temat. Mało rzeczy może mnie wkurzyć. Nie wiem z czego to wynika, ale jak ktoś by mi, na przykład, kazał czekać ze spotkaniem 7 godzin, na ławce, jest zimno, nie ma nic do roboty, to bym siedziała z przyjemnością, bo potrafię zająć czas samym myśleniem. I jakby ta osoba przyszła, to idziemy, robimy to co mieliśmy robić i jest okej. A jakby przełożyła na inny termin, to też w porządku, zdarza się, nie ma co się denerwować. Jak ktoś się źle zachowuje, to też w sumie się nie denerwuję, bo sę myśle, że to on będzie miał przerąbane w życiu i może jest jakaś patalogia w jego otoczeniu - wypada tylko współczuć. Jedną z niewielu sytuacji jest ta, kiedy ktoś ma pizzę, dzieli się nią z innymi, a mi nie proponuje. No przecież nie będę żebrała o kawałek pizzy, nie? Wtedy bierze mnie taka złość na świat, że popadam w depresję, zamykam się w sobie i nienawidzę wszystkich wokół, i jestem pasywno-agresywna. Także, to jest moja odpowiedź.

7 Za jakie - na pozór banalne i niewinne pytanie, "mógłbyś czasem zabić"? Kiedy bliska ci osoba, zadaje w obecności innych jakieś pseudo śmieszne pytanie, naruszające twoją prywatność. Ale nie zabiłabym za to. Tylko zamordowała ze szczególnym okrucieństwem, wliczając wyrywanie flaków.

8 Najciekawsza animacja, jaką ostatnio odkryłeś. Z góry za to przepraszam. xD

9 Ulubiony blog, strona w Internetach. Myślę, że blog Domowego Survivalu (https://domowy-survival.pl). Jeden z moich topowych twórców, bardzo lubię ich świeże spojrzenie na omawiane tematy i sam prowadzący też jest mega. Poza tym, lubię przeglądać memy. Oczywiście YouTube.com, tam siedzę całymi dniami. Z tej platformy, chciałabym wymienić 4 twórców wartych uwagi:

  1. Domowy Survival.
  2. Azergothil1, czyli najwspanialszy głos jaki słyszałam i super człowiek. Mogłabym oglądać nawet, jakby zrobił vlog z czytania składu Domestosa, tak go lubię.
  3. Bungo21. Przecudowna i bardzo inspirująca osobowość. To niesamowite jaki klimat potrafi wykreować na swoich gameplayach i streamach. No i potrafi charyzmatycznie utrzymać porządek na czacie. Kocham go platonicznie.
  4. Wideoprezentacje. Przepracowuje się na śmierć, wrzucając codziennie długie filmiki na przeróżne tematy, przez co czasami zdarzają mu się błędy i wpadki, ale to nic przy tym, co dostaję. Fajne materiały, w których mogę poznać opinie i wiedzę ciekawego człowieka, no i Spiskowe Teorie do poduszki!

Ulubiony profil na Steemit? Te, co followuję. Przyznam, że nie za wiele szukałam, bo więcej siedzę na YouTube. Może się kiedyś za to wezmę. Postaram sie.

10 Motto życia. "Nie ma nic gorszego, niż rozgotowane łazanki." - Robert Makłowicz

11 Wymarzony hipek. JC.jpg

12 Jeden z najbardziej optymistycznych widoków. Jak ktoś się przyznaje do błędu.

13 Ulubione zestawienie 2 kolorów. To jest najlepsze pytanie jakie w życiu usłyszałam! Zawsze chciałam o tym powiedzieć! Żółty i niebieski. 😍

14 Sytuacja, która robi na Tobie ogromne wrażenie. Jak ktoś przechodzi z mroku (problemy, słabość, szykanowanie) do światła (chwała, sława, zwycięstwo).

15 Masz tu na stole kartę kredytową bez limitu. Fiat Multipla, najpiękniejszy samochód wszechczasów.
No dobra, i tak nikt by nie uwierzył. Jakiś SUV, uwielbiam SUVy.
Ale ogólnie to nie lubię jeździć ani latać niczym, bo się boję wypadków.

16 Jeśli pierogi to tylko...? Udam, że nie widziałam tego pytania. Są tylko jedne pierogi, ruskie i każde inne to herezja i obraza moich uczuć religijnych, i nie powinno się o to nawet pytać.

17 Niespełnione dotąd dziecięce marzenie to.. lot w kosmos.

18 Twój najlepszy artykuł (tekst, zdjęcie, stream :) na Steemit.
Nie najlepszy, ale...
https://steemit.com/polish/@janinachrzan/vlozek3
Post o jajecznicy napisałam w 5 minut. Nie był wynikiem żadnych moich głębszych przemyśleń, tak tylko wyrzuciłam z siebie luźną myśl. I dostał 17 upvotów (mojego nie liczę; tak, lajkuje swoje własne posty, ekhem...) oraz ktoś napisał o tym inny artykuł.
Vlożek_3 - zorganizowałam wyprawę na wysoki i zimny szczyt, jechałam do Krakowa z chorobą lokomocyjną, mając w ogóle tylko chwilę urlopu, co działa na mnie wyjątkowo stresująco. W tle leci mój autorski utwór, montowałam to długo, dając fajne smaczki, jak ten z mapą. Dostałam tylko

2

upvoty,
a zaslugiwałam na

4!

Więc, już całkiem na serio, uważam, że 2 upvoty więcej sprawiłyby, że poczułabym się lepiej.
Pozdrawiam
To tyle.